Beletrie

Kepler Lars: Lovec králíků
Mistr thrilleru Lars Kepler je zpět s novým knižním trhákem o komisaři Joonovi Linnovi.
Joon Linna je už dva roky ve vězení s vysokou ostrahou. A teď ho odvezli na tajnou schůzku. Po vraždě jednoho ze švédských ministrů totiž policie potřebuje, aby jí pomohl vypátrat a zastavit pachatele, který nejspíš plánuje další vraždy v politických kruzích.
Hiekkapeltová Kati: Kolibřík
Napínavý začátek nové detektivní série posílá Annu Feketeovou do ledové Arktidy, aby se zabývala palčivými problémy přistěhovalectví.
Erskinová Barbara: Spáčův hrad
Děj dalšího, netrpělivě očekávaného románu oblíbené autorky se odehrává v 15. a zároveň v 21. století a jeho hrdinkami jsou dvě ženy – Catrin a Miranda. V roce 1400 se na velšských hranicích schyluje k válce. Catrinin otec je věštec a hraje nebezpečnou hru v centru zuřivého soupeření mezi velšskými knížaty a anglickými pány. Catrin se ocitne ve zdech hradu Sleeper a je vyzvána, aby předpověděla osud Walesu, ona však vidí jen blížící se válku a krev…
Bryndza Robert: Noční lov
Další kniha od autora Dívky v ledu. Detektiv šéfinspektor Erika Fosterová a její tým čelí další nebezpečné výzvě! Thriller, který vám nedá spát!

Naučná literatura

Lavay Martin: Kdo zavraždil účastníky Djatlovovy expedice?
Tragický konec Djatlovy výpravy. Našli je v zimě, oblečené pouze do spodního prádla, rozeseté ve sněhu daleko od tábora. Ohořelé, zohavené. S rozmačkanými hrudníky, bez očí, bez jazyka. Jejich oděvy byly radioaktivní, ve fotoaparátu měli snímek postavy připomínající sněžného muže. Jak zemřelo devět vysokoškoláků, kteří chtěli přenocovat pod uralskou Mrtvou horou?
Kučerová Martina, Dvořák Vladimír a kolektiv: Světem šumavské přírody
Kniha s ilustracemi Pavla Procházky, která vás v sedmi kapitolách zavede do šumavských lesů, luk, rašelinišť, okolí řek a ledovcových jezer.
Maddicks Russell: Venezuela
Venezuela, země podmanivě krásná a přitom cenově dostupná, je nádhernou destinací, kde si přijde na své každý milovník cestování. Hustě obydlené pobřeží na severu vystřídají dál na jih nesmírná území nedotčené divočiny. Díky tomuto průvodci můžete poznávat krásy Venezuely i život jejích obyvatel do všech podrobností.

Pro děti a mládež

Rožnovská Lenka: Kuřátko Ťutík
Žít se slepicemi není vůbec jednoduché. Nechte si o tom vyprávět. Na zahrádce dědečka Petříka stojí kurník a v něm žijí tři namyšlené slepice - Profesorka, Rézinka a Kokodačka. Kromě těchto ukdákaných tetiček bydlí v kurníku ještě nesmělý a dobrosrdečný králík Truhlík, kterého si nafoukané slepice rády dobírají.
Tajemství šumavských stromů
Šumavští skřítkové naučí dětí poznávat hravou formou 25 druhů stromů a keřů.

28.03.2017 16:04:42