Náměstí 24, 384 51 Volary,
tel. 388 333 261,
knihovnavolary@centrum.cz

JAK SE PŘIHLÁSIT KE SVÉMU ČTENÁŘSKÉMU KONTU

Na webových stránkách naší městské knihovny najdete aplikaci On-line katalogu.
Pro čtenáře to znamená, že si může v klidu svého domova prohlédnout jaké knižní novinky právě knihovna nakoupila, může se podívat, zda je momentálně k půjčení titul o který má zájem, a pokud je tento dokument mimo knihovnu, tak si ho může zarezervovat.
 Můžete sledovat stav svého čtenářského konta (k přihlášení slouží číslo vaší průkazky a heslo = rok, měsíc a den.
 Např. čtenář narozen 12. 3. 1988 = heslo je 88 03 12 ), 
najdete zde datum do kdy knihy vrátit, případně máte možnost si výpůjční dobu prodloužit. V katalogu můžete vyhledávat podle autora, podle názvu knihy, případně dle klíčového slova.
Další možností vyhledávání je Souborný katalog naučné literatury, ve kterém můžete vyhlédavat dokumenty i z jiných knihoven ČR. Milerádi je vám, formou Meziknihovní výpůjční služby, poté objednáme.
 
21.03.2013 13:34:46
knihovnavolary
Zdeněk Šmída
Zdeněk Šmída
Dílo mapuje historii Volarské brigády, kterážto se stala vůbec nejstarší brigádou Pohraniční stráže - její fungování je ohraničeno obdobím necelých jedenácti let (1951-1962). Útvar se sídlem ve Volarech střežil drsný úsek šumavských hor a plání, ale i vodní plochu Lipna, a to se západním Německem a Rakouskem. Dílo přibližuje, kromě nezbytných charakteristik útvaru Volary, každodenní život šumavských strážců hranic. Padesátá a šedesátá léta minulého století na Šumavě u hranic jsou samostatnou etapou šumavské historie a existence Pohraniční stráže je se Šumavou nerozlučně spjata - nenechávejme proto tuto kapitolu Šumavy bez povšimnutí a berme na vědomí, že předkládané dílo může být připomínkou toho, že svoboda pohybu nebyla vždy samozřejmostí.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one